Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... nevoie de ajutor
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

nevoie de ajutor

Buna seara!
Va deranjez cu o intrebare, sper sa ma puteti ajuta. Acum ceva timp, in institutia de invatamant in care lucrez, a fost gasit un obiectiv de inregistrat audio. De cand a fost gasit, dispozitivul se afla in posesia celei care l-a gasit, impreuna cu inregistrarea de pe el. De atunci, banuiala planeaza pe rand, asupra fiecaruia dintre noi, depinde ce martori oculari "binevoitori" se gasesc sa spuna ca a vazut pe unul sau altul din noi in incinta cladirii sau in apropierea locului in care a fost gasit dispozitivul. Ce putem face pentru a ne apara de aceste declaratii??????
Cum ne putem apara de eventuale acuzatii??
Nu exista temei legal pentru o astfel de sanctiune . Poate doar recomandare la tratament psihiatric cu suspiciuni de paranoia , pentru doamnele respective.
Multumesc frumos, pentru interesul acordat! O seara placuta!