Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cheltuielie de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cheltuielie de judecata

Buna seara!cum se procedeaza in cazul in care esti chemat in instanta pentru intampinare in cazul in care esti de acord cu pretentiile celuilalt?trebuie sa iei un avocat?trebuie sa te prezinti in instanta?sau se comunica telefonic ca sunt acceptate pretentiile.Se mai platesc cheltuieli de judecata?multumesc
obligatie de a face ridicare constructii, podet si imprejmuire!Multumesc din suflet
Din practică vă pot spune că o astfel de expertiză poate costa de la 2.000 lei în sus. Desigur, depinde și de expert.
am inteles!dar de unde stiu cand trebuie sa ,ma prezint in instanta?scrie ca in termen de 25 de zile de la data primirii plicului.
In termen de 25 zile trebuie sa depuneti intampinare, apoi veti primi citatie cu data prezentarii.