avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1997 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cheltuielie de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cheltuielie de judecata

Buna seara!cum se procedeaza in cazul in care esti chemat in instanta pentru intampinare in cazul in care esti de acord cu pretentiile celuilalt?trebuie sa iei un avocat?trebuie sa te prezinti in instanta?sau se comunica telefonic ca sunt acceptate pretentiile.Se mai platesc cheltuieli de judecata?multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters416386 , utilizator 09:18, 9 Februarie 2017
obligatie de a face ridicare constructii, podet si imprejmuire!Multumesc din suflet
Din practică vă pot spune că o astfel de expertiză poate costa de la 2.000 lei în sus. Desigur, depinde și de expert.
am inteles!dar de unde stiu cand trebuie sa ,ma prezint in instanta?scrie ca in termen de 25 de zile de la data primirii plicului.
In termen de 25 zile trebuie sa depuneti intampinare, apoi veti primi citatie cu data prezentarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am fost citat la judecatorie pentru neplata unei facturi de prestari servici! va rog ajutati-ma Magnum Magnum In decembrie am fost la un hotel la care am solicitat cazare , dar in urma actiunilor societatii pe care o detin si sunt administrator nu am putut achita ... (vezi toată discuția)
Intampinare proces civil dori27 dori27 Buna ziua, Am primit acasa o citatie, si am inteles ca in calitate de parat trebuie sa depun la Judecatorie o declaratie de Intampinare. As dori sa stiu ce ... (vezi toată discuția)
Nu ma prezint la proces kenzzo kenzzo buna ziua ,am ajuns la concluzia ca decat sa ma mai prezint la proces si sa depun intimpinare nu se merita ca cheltui niste bani in plus , trebuie sa anganjez ... (vezi toată discuția)