Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... CNP neinregistrat
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

CNP neinregistrat

Buna,
Va rog sa ma ajutati cu o nelamurire, CNP-ul meu nu este inregistrat la Ministerul de Finantelor Publice, la Casa de Asigurări de Sănătate și nici pe listele electorale. Țin să menținez că am primit cetățenia română în 2014 și a dubla cetățenie. Lucrez din luna august și pe declarația 112 tot timpul scrie că mă au în baza de date și doctorițaîmi zice că nu sunt asigurată.Mai cunosc persoane care tot au obținut recent cetățenia română și la ei e totul în regulă. Ce pot să fac eu în acest caz???
Mulțumesc anticipat!
ninav, utilizator