avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca te intalnesti cu o minora de 14 ani fara a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca te intalnesti cu o minora de 14 ani fara a savarsi acte sexuale cu ea si tatal ma reclama ce se intampla

Se poate intampla ceva daca doar ne.am vazut la o ora tarzie si a venit tatal si si-a batut fica in fata mea si mai avea putin si ma batea si pe mine
In primul rând consider ca o astfel de întâlnire nu este moral sa aibă loc.
De asemenea , se poate considera ca acțiune primara a ceea ce ar putea intra sub incidența penală.
Nu se intampla nimic daca nu savarsiti acte sexuale, incercati sa va vedeti la ore decente sa evitati astfel de situatii.
Dvs ce varsta aveti?
Ultima modificare: Sâmbătă, 18 Februarie 2017
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acuzatie si amenitare molnarovicsjjj molnarovicsjjj Buna ziua Am si eu o problema, daca mati putea ajuta cu niste sfaturi as fi bucuros. Un cunoscut ma acuza cu relatii sexuale cu ficasa de 13 ani, care imi ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla daca dai o palma cuiva? stefan.stan83 stefan.stan83 am avut o discutie cu o persoana{baiat} sisa termina cu o palama dat de mine in el,.el amers la politie impreuna cu 2 martori. imi puteti spune ce mi se poate ... (vezi toată discuția)
Relatie intre un adult si un minor madlin madlin daca ai o relatie cu un minor care are peste 15 ani,nu promiti casatorie sau altceva,nu esti medic,tutore...ce ti se poate intampla? (vezi toată discuția)