Forum Discuţii juridice Executare silită Executare credit nevoi personale
Discuție deschisă în Executare silită

Executare credit nevoi personale

Am o executare silita pe un credit de nevoi personale si vreau sa imi cumpar o masina. Poate executorul sa imi ia masina daca o cumpar sau imi continua cu propirea pe salariu?
Dacă cumpără mama mașina pe numele ei, va fi proprietatea ei, și executorul nu poate avea treabă cu ea.