Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumpărat un apartament fără să fie stipulat în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumpărat un apartament fără să fie stipulat în contract că se vinde mobilat. Cum mă pot asigura că vânzătorul nu-l golește după plata prețului?

Cum pot fi sigur ca vanzatorul nu goleste apartamentul dupa vanzare, daca nu sa trecut in contractul de vanzare-cumparare ca se vinde mobilat?
Admin, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Apartamentul a fost achizitionat prin programul prima casa.asta a insemnat o evaluare a imobilului si s.au efectuat poze in apartament. Dar partea de negociere,si anume..motivul acestui subiect deschis aici sa facut intre mine si proprietar...
Încercați sa faceți un inventar al bunurilor ce se afla în imobil, specificând ca acele bunuri vor intra în posesia dvs odată cu imobilul respectiv. Dacă vânzătorul nu dorește acest lucru nu aveți ce face.. trebuia sa va gândiți înainte.
Daca nu s-a specificat in antecontract ca imobilul se vinde mobilat, iar creditul Prima Casa este in curs de aprobare, se poate specifica acest lucru in actul de vanzare-cumparare, odata ce dosarul este aprobat?
Multumesc.