Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Loc de veci cu probleme
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Loc de veci cu probleme

buna seara as avea si eu o intrebare ..sa incep cu inceputul .
am un frate mort de un an si jumatate si azi am aflat prin coincidenta ca fratele meu a fos ingropat pe un loc de veci in care se mai aflat doi decedati ..ei au murit acuma 23 de ani..mormantul nu a mai fost ingrijit si nici cruce nu mai avea.azi cand am mers la preotul din sat cu nora decedatilor a zis ca acolo nu se mai vedea ca estemormant si de accea nea dat locul respectiv...dupa care a sucito ca au gasit oase acolo si ca oasele lea bagat intr-o punga si lea bagat in lateral in groapa ...toata operatiunea a fost fara acordul propietarilor..ei nici nu stiau la fel ca si noi..acuma intrebarea mea este urmatoarea?e normal ca sa il scoata pe fratele meu mort de 1 an jum si sa il ingroape altundeva?nora decedatilor vrea sa il dea pe preot in judecata si sa il scoata de acolo pe fratele meu.va rog ma puteti lamuri si pe mine§?
~ Conținut șters la cerere ~