avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Maternitate pe timpul facultatii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Maternitate pe timpul facultatii

Buna ziua!
Imi puteti spune, va rog, daca urmeaza sa nasc, eu fiind masteranda,din punct de vedere legal imi voi putea continua studiile imediat dupa nastere sau va trebui sa le intrerup pe parcursul concediului de crestere a copilului?

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil Adnana18 Adnana18 Bună ziua! Întrebarea mea este următoarea: Fiind în anul 2 master, și totodata însărcinată în 8 luni, urmând să nasc în noiembrie, pot ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil eualexandra eualexandra Buna ziua! Am si eu unele nelamuriri in ceea ce priveste indemnizatia de crestere a copilului. Eu sunt masteranda in anul I, si am urmat la zi, fara ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie de maternitate Ayana1 Ayana1 Buna ziua, Puteti, va rog, sa imi spuneti daca poate beneficia o masteranda la zi de concediu si respectiv indemnizatie de maternitate, si apoi de cea pentru ... (vezi toată discuția)