Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Testament, posibilitate contestare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Testament, posibilitate contestare

Buna ziua, sotia mea ingrijeste o batrana la domiciliu acesteia care i-a facut testament universal la notariat. Nu are parinti, sot, copii, toti sunt decedati. Are doi frati in alte localitati. Intrebarea mea este daca fratii pot sa conteste testamentul. Multumesc frumos.
Nu.
Fratii nu sunt mostenitori rezervatari. Deci nu pot.