Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Tergiversare cercetare penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Tergiversare cercetare penala

o persoana face plangere penala si nici dupa un an si jumatate politia nu stie nimic despre autorii infractiunilor reclamate. cercetarea a stat in nelucrare prima data pentru ca s-a pensionat lucratorul de la cercetari penale, apoi cel nou desemnat iar s-a pensionat, acum este o doamna care a primit de curand competenta pentru penale nu prea stie cum se face, a fost in concediu, pe urma a fost cu pastele, pe urma cu rusaliile, a avut si un concediu neprevazut cu "ingrijire copil" nu face nimic nu stie despre problemele din dosar.
ce e de facut?
C.p.p. in vigoare, nu aveti treaba cu vechiul c.p.p.
Foarte util, chiar si dupa mult timp. Multumim.