Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Refuz turisti
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Refuz turisti

Am nevoie de un sfat, va rog.
1.Legal, cum poate fi refuzat un turist pe care nu dorim sa il campam din varii motive? La noi camparea se face la fata locului, nu se fac rezervari, fiecare isi alege ce loc doreste, pt ce perioada vrea.
2.In baza unui regulament intern se poate afisa un anunt cum ca ne rezervam dreptul de a ne alege clientii sau ceva de genul? Citesc pareri impartite si as vrea sa stiu exact daca e legal.
3. Exista vreo schita/pasi de urmat in realizarea unui regulament? Legislatia in turism nu e foarte bogata din cate am cautat/gasit eu.
~ Conținut șters la cerere ~