Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru adaugat in CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru adaugat in CIM

Buna ziua !
CIM intocmite pana acum - faceau trimitere, in ceea ce priveste programul de lucru - la Regulamentul intern. Dupa intrarea in vigoare a OUG, programul trebuie specificat in CIM. Cum ma sfatuiti sa fac acest lucru ? Prin AA? Dar de-acum AA trebuie intocmit inainte de producerea modificarii - ori, programul nu se modifica...numai ca ers specificat in RI si nu direct in CIM ...
Si daca a fost omis programul (inregistrarea intervalului orar) , cum considerati ca ar trebui procedat?
observ ca se pune o intrebare si se raspunde pe langa....acelasi lucru il sustin si eu..daca in contractual de munca este trecut 4 ore/ zi dar nu este trecut intervalul orar ce fac?fac act additional la contract in care specific intervalul orar???
Daca nu este mentionata repartizarea in c.i.m., atunci se va incheia acte aditionale la c.i.m.