Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Intrarea in legalitate pt un proiect partial realizat
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Intrarea in legalitate pt un proiect partial realizat

Buna seara! Doresc sa stiu daca se poate intra in legalitate cu un proiect partial realizat.
adriana_ragalie, utilizator
Cunosc procedura de mediu atat in ce priveste Acordul de mediu, cat si in ce priveste Autorizatia de mediu.

Asa cum am explicat anterior, s-au obtinut astfel de acte de reglementare ( Acord de mediu) pt proiecte incepute....dar cu conditia ca acele proiecte nu se incadrau in HG 445/2009. Aceasta era conditia la care ma refeream in mesajul anterior si asa mi s-a explicat si de catre autoritatea locala de mediu.
Deci se obtine Acord de mediu ( respectiv Clasarea notificarii sau Decizia etapei de incadrare , in functie de amploarea proiectului) pt intrarea in legalitate atata timp cat proiectul propus ( partial realizat) nu se incadreaza in anexele 1 sau 2 la HG 445/2009.