Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Când pot incepe partajul?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Când pot incepe partajul?

Buna ziua! Locuim cu bunica soției care ne-a vândut cu contract partea ei de 5/8 din casă. Unchiul,mătușa și tatăl soției dețin o cota de 1/8 fiecare și nu vor să cedeze sub nici o forma! Dacă unul din ei ar vinde partea lui de 1/8 unui copil de-al lor,s-ar mai putea face partajul sau ar avea dreptul să ceară o suma exagerată pentru acea cotă? Mulțumesc anticipat!
Mulțumesc frumos! O să revin dacă mai am nelămuriri.