avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Fotocopiere dosare judiciare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Fotocopiere dosare judiciare

Buna ziua,
As vrea sa stiu daca exista posibilitatea legala de a fotografia paginile din dosarele judiciare in loc ca acestea sa fie fotocopiate la societatile care presteaza astfel de servicii in judecatorii si tribunale.
Am asistat la o discutie in acest sens, raspunsul a fost afirmativ, insa nu am retinut temeiul in care a fost data aprobarea.
Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: cristian niculae , utilizator 19:02, 13 Septembrie 2017
Da, este permisa fotografierea! Hotărâre CSM nr. 1375/2015
Va multumesc foarte mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere de studiu dosar respinsa nicolauviorel nicolauviorel Buna ziua. Am calitatea procesuala de parte vatamata intr-o cauza penala aflata pe rolul Parchetului de pe langa Judecatorie. Speta: evacuare abuziva ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. filmarea si fotografierea intr-o institutie publica ... anatole anatole Buna ziua. Filmarea si fotografierea intr-o institutie publica este permisa?daca da, conform carui cadru legal?Va multumesc cu anticipatie pentru raspuns. (vezi toată discuția)
Dreptul de a filma in sala de judecata FileMooN FileMooN am dreptu de a filma intro sala de judecata un proces public find persoana fizica find ? (vezi toată discuția)