Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Fotocopiere dosare judiciare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Fotocopiere dosare judiciare

Buna ziua,
As vrea sa stiu daca exista posibilitatea legala de a fotografia paginile din dosarele judiciare in loc ca acestea sa fie fotocopiate la societatile care presteaza astfel de servicii in judecatorii si tribunale.
Am asistat la o discutie in acest sens, raspunsul a fost afirmativ, insa nu am retinut temeiul in care a fost data aprobarea.
Multumesc frumos.
Da, este permisa fotografierea! Hotărâre CSM nr. 1375/2015
Va multumesc foarte mult!