Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Legalitatea fertilizarii in vitro
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Legalitatea fertilizarii in vitro

Buna ziua.Intru direct in subiect.Fostul Ministru al Sanatatii, Balzac, care nu are absolut nimic in cap a dat un ordin prin care a nenorocit sute de femei disperate care doresc un copil.Prin acest ordin fertilizarea in vitro a fost declarata ilegala in Romania.
Intrebare:Care este portita legala ca aceste operatii sa poata fi efectuate in continuare?pot pacientele sponsoriza spitalul, pot dona o suma care sa acopere cheltuielile operatiei, in conditiile in care casa de sanatate nu suporta cheltuielile pt asemenea interventii?
Cer specialistilor de pe acest site sa ofere solutii la aceasta problema mult prea serioasa!
ContSters20980, utilizator
Gratis oricum nu o va face nimeni.