Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie

Buna ziua,tatal meu a batut-o pe mama,s-a lovit la cap,in fine,a fost la medico legal,a luat 3-4 zile,si,acum vor sa puna divort.. Mama nu are o locuinta stabila,tata avand una,eu am 13 ani,mama spune ca dupa divort vom pleca in Chirie,eu chiar imi doresc sa plec cu mama,oricat de rau ar fii,am uitat sa spun,de cand mama s-a lovit,si de la panica,a facut o boala numita anxietate... Va rog,spuneti-mi ca nu voi fii obligat cu sa stau cu tata
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua,
Vei fi audiat la procesul de divort.
Vei spune ce iti doresti TU si instanta va tine cont de vointa ta dar si de interesul tau superior.
Are salariul minim pe economie,dar,un neam de-al meu ne poate lasa la el
Exista toate sansele sa stai impreuna cu mama ta,o sa te audieze judecatorul intr-un birou separat si poti sa-i spui de ce vrei sa stai cu mama si nu cu tatal tau,daca a fost violent cu tine etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Exista toate sansele sa stai impreuna cu mama ta,o sa te audieze judecatorul intr-un birou separat si poti sa-i spui de ce vrei sa stai cu mama si nu cu tatal tau,daca a fost violent cu tine etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat