avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 796 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie

Buna ziua,tatal meu a batut-o pe mama,s-a lovit la cap,in fine,a fost la medico legal,a luat 3-4 zile,si,acum vor sa puna divort.. Mama nu are o locuinta stabila,tata avand una,eu am 13 ani,mama spune ca dupa divort vom pleca in Chirie,eu chiar imi doresc sa plec cu mama,oricat de rau ar fii,am uitat sa spun,de cand mama s-a lovit,si de la panica,a facut o boala numita anxietate... Va rog,spuneti-mi ca nu voi fii obligat cu sa stau cu tata
Cel mai recent răspuns: GabrielMihai , utilizator 16:37, 31 Octombrie 2017
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua,
Vei fi audiat la procesul de divort.
Vei spune ce iti doresti TU si instanta va tine cont de vointa ta dar si de interesul tau superior.
Are salariul minim pe economie,dar,un neam de-al meu ne poate lasa la el
Exista toate sansele sa stai impreuna cu mama ta,o sa te audieze judecatorul intr-un birou separat si poti sa-i spui de ce vrei sa stai cu mama si nu cu tatal tau,daca a fost violent cu tine etc.
Ultima modificare: Marți, 31 Octombrie 2017
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Exista toate sansele sa stai impreuna cu mama ta,o sa te audieze judecatorul intr-un birou separat si poti sa-i spui de ce vrei sa stai cu mama si nu cu tatal tau,daca a fost violent cu tine etc.
Ultima modificare: Marți, 31 Octombrie 2017
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

Alte discuții în legătură

Tutela parinte - schimbarea parintelui rezident utilizator_nou94 utilizator_nou94 Buna seara, ma numesc Alexandra, am 16 ani si as avea o problema de familie. Povestea mea este urmatoarea: parintii mei sunt divortati de cand aveam 4 ani, ... (vezi toată discuția)
Custodia copiilor in favoarea tatalui alinayetam alinayetam Buna ziua!as dori sa stiu in ce conditii custodia copiilor poate fi obtinuta de catre tata?iar daca tatal obtine custodia copiilor si mama are un apartament ... (vezi toată discuția)
Plecarea de acasa Mariana1993 Mariana1993 Parintii mei sunt divortati ... eu sunt in custodia mamei, si nu ma inteleg deloc cu tatal vitreg ( intre timp ea a hotarat sa-si refaca viata, ... (vezi toată discuția)