Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie

Buna ziua,
va rog sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare :
Am fost in concediu de cresterea a copilului din 2013 pana in 2017 ( pentru 2 copii - 2 ani pentru fiecare copil) in septembrie 2017 trebuia sa ma intorc la munca dar mi-am bagat demisia acum sunt insarcinata de o luna cu cel de-al 3 lea copil. Mai pot beneficia de CCC pentru cel de-al treilea copil ? iar daca nu atunci ar fi ceva de facut pentru a beneficia ? multumesc
Atunci nu înțeleg cum de mai pot intra in CCC3 dupa ce mi-am dat demisia dar mă bazez pe ce mi-ați scris.multumesc
OUG 111/2010
art.2
(5) Cele 12 luni prevazute la alin. (1) pot fi constituite integral si din perioadele in care persoanele s-au aflat in una sau mai multe dintre urmatoarele situatii:
....
g) au beneficiat de concediu si indemnizatie lunara pentru cresterea copilului;
.....