Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care sunt urmarile in cazul in care o companie nu si-a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care sunt urmarile in cazul in care o companie nu si-a mai desfasurat activitatea, insa angajatul nu si-a dat demisia, acesta poate iesi la pensie? In plus, ce se intampla daca a beneficiat de servicii medicale in acest timp?

Buna ziua,

As avea nevoie de ajutorul dvs intr-un caz in care o companie nu si-a mai desfasurat activitatea, insa nu s-a inchis, singurul angajat ramanand cu contractul activ.

Angajatul a beneficiat de servicii medicale in perioada in care nu a mai lucrat la acea companie, contributiile sale nefiind platite.

Ce poate face angajatul astfel incat sa poata iesi la pensie si pentru a acoperi contributiile la sanatate si pentru pensie?

Multumesc
lauraiacob, utilizator
Multumesc pentru ajutor