Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor in domeniu bugetar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor in domeniu bugetar

Lucrez in mediu umed abur sulf parafina..Nu primesc spor!In ce conditi se primeste spor in domeniu acesta si ce categorie?multumesc
Pentru sectorul sanitar nu s-a aprobat/ publicat in MO pana in prezent regulamentul prevazut de lege.
In prezent, exista Ordinul MS nr. 547/2010 - aprobarea Regulamentului privind acordarea sporurilor la salariile de baza, ordin neabrogat expres.
Cornel Vasile, Consilier juridic