avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor in domeniu bugetar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor in domeniu bugetar

Lucrez in mediu umed abur sulf parafina..Nu primesc spor!In ce conditi se primeste spor in domeniu acesta si ce categorie?multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:23, 16 Noiembrie 2017
Pentru sectorul sanitar nu s-a aprobat/ publicat in MO pana in prezent regulamentul prevazut de lege.
In prezent, exista Ordinul MS nr. 547/2010 - aprobarea Regulamentului privind acordarea sporurilor la salariile de baza, ordin neabrogat expres.
Ultima modificare: Joi, 16 Noiembrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sporuri bulgarasul bulgarasul prin noua lege a salarizarii se mai poate trece si sporul pentru conditii vatamatoare la functionarii publici (vezi toată discuția)
Legea sporului de calculator. Coman78 Coman78 Vreau sa stiu si eu un baza carei legi se acorda sporul de calculator , lucrând ca asistent medical radiologie.multumesc (vezi toată discuția)
Spor upu smurd asistenti Tete Tete Buna ziua,as dori sa stiu daca exista un spor egal pentru angajatii din cadrul upu sau angajatorul poate decide ca unii sa primeasca mai mult si altii mai ... (vezi toată discuția)