Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Adresa Comisiei de soluționare a contestațiilor a ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Adresa Comisiei de soluționare a contestațiilor a Curții de Conturi

Buna ziua,
As vrea sa aflu adresa Comisiei de solutionare a contestatiilor Curtii de conturi , va rog daca se poate comunica
Aici trebuie sa intervina un rationament practic, in cadrul legal existent si anume: De ce as incepe eu un proces in anulare act administrativ, in contencios (Decizia in solutionarea contestatiei) si sa ma lupt cu Curtea de Conturi a Romaniei si nu as lasa institutia obligata sa duca la indeplinire masurile, sa ma dea in judecata ea si eu sa ma apar. Pai in primul rind voi avea ca si "adversar" o institutie ( in care sint salariat sau chiar conducator), care ea insasi nu crede in propriul demers (obligata de lege sa-l faca - e un fel de hara-kiri). In al doilea rind anihilez potentialul imens profesional al reprezentantilor curtii care nu mai sint parte in proces si nu pot interveni. Ei se vor multumi ca si-au facut treaba, dar justitia a anulat si toata lumea e multumita. D.voastra alegeti calea eficienta, legale fiind amindoua. Vorbim acum de strtegia de a obtine o solutie, nu facem decit sa gindim, nu sa dam citate din legi.