avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executare silita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executare silita

Buna ziua
Am luat un credit de 3000 lei de un ifn(credius) si acum sunt obligat sa platesc aprox 13000 lei.
am fost executat silit si am oprire pe salariu de 12 luni.
se mai poate face ceva acum sau e prea tarziu!
Ultima modificare: Luni, 27 Noiembrie 2017
florinciprian, utilizator
Cel mai recent răspuns: florinciprian , utilizator 16:51, 28 Noiembrie 2017
o eventuala contestatie la executare vi s-ar respinge ca tardiva, avand in vedere depasirea termenului de 15 zile
Multumesc pentru raspuns!
Se poate ataca atunci faptul ca din 13000 lei cat am de plata 7500 de lei este doar comisionul de administrare?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita abuziva!? ma puteți ajuta cu un răspuns va ... Gabriela mka Gabriela mka Executare silita abuziva. Ma puteți ajuta cu un răspuns va rog? Problema este următoarea în decursul zile de azi prietenul meu a primit poprire pe cardul ... (vezi toată discuția)
Mai multe executări silite Sorin1122 Sorin1122 Buna ziua, Situatia sta în felul următor. Totul a început acum 3 ani și ceva, la o jumatate de am după ce m-am angajat. Intr-o luna am avut nevoie ... (vezi toată discuția)
Încuviinteazã executarea silitã ~ cum o opresc/aflu mai multe detalii ?!? ingerul_danutz ingerul_danutz Buna ziua, Astazi am aflat ca pe site-ul portal.just.ro ca apare 1 dosar cu numele meu la Debitor, iar Creditor o societate IFN de la care am avut luat un ... (vezi toată discuția)