Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Micsorarea salariului de incadrare in timpul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Micsorarea salariului de incadrare in timpul preavizului....?Este legal?

Buna ziua.

Este legala micsorarea salariului de incadrare in perioada in care salariatul se afla in preaviz urmand a se incheia CIM cu art.65.alin.1?
Peste 2 zile trebuie sa-mi ridic CM.Ce ar trebui sa fac daca vad ca a micsorat salariul de incadrare?

Va multumesc

leonora
Va multumesc mult pentru tot,tuturor.
Acum stiu sigur ce am de facut.
O seara buna in continuare.

leonora =D>