avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1881 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Micsorarea salariului de incadrare in timpul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Micsorarea salariului de incadrare in timpul preavizului....?Este legal?

Buna ziua.

Este legala micsorarea salariului de incadrare in perioada in care salariatul se afla in preaviz urmand a se incheia CIM cu art.65.alin.1?
Peste 2 zile trebuie sa-mi ridic CM.Ce ar trebui sa fac daca vad ca a micsorat salariul de incadrare?

Va multumesc

leonora
Cel mai recent răspuns: leonora , utilizator 18:58, 12 Octombrie 2009
Va multumesc mult pentru tot,tuturor.
Acum stiu sigur ce am de facut.
O seara buna in continuare.



leonora =D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mod calcul salarii compensatorii leonora leonora Buna seara. Puteti sa-mi raspunde-ti va rog? Am inteles,ca in urma desfacerii Contractului Colectiv de Munca din motive ce nu tin de persoana ... (vezi toată discuția)
Data limita de acordare salarii de drept la incetarea cim? leonora leonora Buna ziua. Revin cu o mare rugaminte.Perioada preaviz 14.09.2009-12.10.2009. Acordarea salariilor in cadrul firmei la data de 25 si respectiv 10 ale lunii ... (vezi toată discuția)
Salarii compensatorii Gabi_G Gabi_G Buna seara.Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. Sunt in preaviz pana pe data de 29.10.2009, articolul specificat in preaviz fiind art.65, alin 1 din ... (vezi toată discuția)