Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN inchiriere apartament pe AirBNB/Booking
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN inchiriere apartament pe AirBNB/Booking

Salutare,

As dori sa-mi deschid o firma pentru a inchiria un apartament prin AirBNB / Booking. As dori sa ofer posibilitatea facturarii pentru oamenii de afaceri.
Sediul firmei respectiv apartamentul inchiriat vor avea aceeasi adresa.
Care sunt procedurile legale pentru aceasta activitate. Codul CAEN 6820 este corect pentru aceasta activitate, fiind vorba si de cazare de scruta durata ?

Multumesc
pedro26, utilizator
Buna seara ,

Cred ca tot CAEN 6820 este in avantajul D-voastra.

Cu stima;

Cred ca puteti emite mai multe facturi intr-o luna ,daca beneficiarul este diferit.
Nu vad ce text de lege v-ar impiedica.Oricul veti platii impozit pe venitul efectuat.
Important este ca obiectul de activitate sa fie respectat.

Parerea mea .

Oricum mai interesati-va ,poate are alcineva alta parere.

Cu stima.
Avocat Minoi, utilizator