Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Am condus cu permisul suspendat
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Am condus cu permisul suspendat

Buna ziua
pe data de 03.10.2017 am fost oprit de radar pentru ca aveam 120 km/h .
Mi sa intocmit proces vb ca am permisul suspendat 90 zile si amenda 670 ron
Pe data de 10 .01.2018 dupa 97 de zile am fost oprit de politie si mia facut proces vb si dosar penal ca am circulat cu permisul suspendat
Adevaru este ca mi sa spus ca dupa ce expira perioada de suspendare sa merg la politie sa anunt revenirea si nu am facuto
Sper ca mam facut inteles si vreau sa ma ajutati cu sfaturi utile
Am gresit dar ce pot face si care pot fi consecintele
MULTUMESC ANTICIPAT
Permisul era la politie? Trebuia sa anuntati ca sa vi-l restituie.Chiar dacă nu aveati permisul la dvs.,Nu înseamnă ca ați condus în perioada de 90 zile,aceasta expirase de 7 zile.Nu e caz penal.
Permisul este de Anglia si permanent a fost la mine ,pentru ca am fost plecat trei luni in UK
mihai 1971, utilizator