avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... prima de instalare repatriati
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

prima de instalare repatriati

Buna seara, m-am intors de curand din strainatate,m-am angajat,sunt si lucrez in Bucuresti. Pot sa beneficiez de prima de instalare? Probabil ca nu ,,cred eu, deoarece Bucurestiul nu e o zona defavorizata .Oricum astept un raspuns calificat.
Multumesc frumos si o seara buna.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 20:29, 10 Februarie 2018


POPA GHEORGHE a scris:

Ati uitat sa puneti adresa articolului.
Cred ca l-am depisatat eu: www.avocatnet.ro/articol_462...


Va multumesc. Am avut impresia ca l-am atasat. Era un alt link, il adaug acum

www.avocatnet.ro/articol_475...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

În ce condiții se obține prima de instalare? LivioaraB LivioaraB Dacă m-am înscris la 1 august la Agenția teritorială de ocupare a forței de muncă, și mă angajez la 1 septembrie, pe perioada nedeterminata și la ... (vezi toată discuția)
Repatriere, prima de instalare Corina1971 Corina1971 Buna seara. Eu si sotul locuim in prezent in Germania dar am luat hotararea sa ne reantoarcem acasa .De la o cunostinta am aflat ca : Și românii care au ... (vezi toată discuția)
Somaj Eliza Maria Eliza Maria Buna ziua, sunt somera si doresc sa-mi spuneti daca beneficiez de prima de instalare daca ma mut doar eu, fara familie in alta localitate . (vezi toată discuția)