Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Returnare marfa achiziții publice
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Returnare marfa achiziții publice

Buna seara! Daca o primărie a făcut o achiziție publică prin sistemul SEAP, iar ulterior dorește să returneze o anumită cantitate pe motiv că nu au calculat corect când au făcut solicitarea, este legal sa se accepte returul având în vedere că nu va mai corespunde valoarea pachetului achiziționat? Daca da, care este procedura legală pentru a realiza acest retur? Mulțumesc frumos!
Se face o adresa la SEAP sa puna achizitia in faza de deliberare achizitia, dumneavoastra dati refuz si reluati procedura corect.
Achiziția a fost deja făcută de o săptămâna, lucrarea e finalizată, marfa care vor s-o returneze le-a rămas în urma finalizării lucrării și vor să o returneze.

flori13 a scris:

Se face o adresa la SEAP sa puna achizitia in faza de deliberare achizitia, dumneavoastra dati refuz si reluati procedura corect.