Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza schengen
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza schengen

Buna, am dubla cetatenie romana, maghiara si m-am casatorit cu un indian de 5 ani. Avem certificat de casatorie romana apostilat si dupa csatoria noastra locuim in India. In india am nascut pe fata noastra si acum are aproape 3 anisori. Sotul meu a primit oferta de loc de munca in Timisoara si vrem sa mergem inapoi in romania. Vrem sa venim cu Shengen visa si intrebarea mea e daca venim cu Hungarian schengen visa putem sa venim in romania sau trebuie Viza romaneasca? Cu schengen viza putem sa incepem sa facem permisul de sedere?
Multumesc mult pentru raspuns
Romania nu face parte din Spatiul Schengen.

Alte detalii pe [ link extern ]