avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident auto (tamponare din spate) cu victimă. Cum ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident auto (tamponare din spate) cu victimă. Cum îmi recuperez paguba?

Vreau sa stiu cum imi recuperez paguba in caz de accident si ce pasi trebuie sa fac
Ultima modificare: Vineri, 16 Martie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Consultanta Juridica , Avocat 01:19, 15 Martie 2018
Masina a fost declarata dauna totala de politie
In funcite de alcoolemia soferului vinovat si de cate zile de ingrijiri medicale vor fi constatate in cazul dvs prin CML dosarul penal va continua sau va fi data ordonanta de clasare.
In privinta demersurilor intreprinse la societatea de asigurari, aceste sunt corecte. Urmeaza evaluarea daunelor si propunerea de despagubire unde ar putea aparea probleme .
Asta am inteles ca o sa- mi ofere o suma mica fata de ceea reala,cum fac sa imi recuperez toata suma?
Ce societate de asigurari este in discutie ?
Vinovatul are Casco

Alte discuții în legătură

Accident auto cu vătămare corporală. ce recomandați: plângere penală sau să ne îndreptăm către asigurător? Balhas Balhas Buna ziua in urma cu 2 zile am fost implicat Intr un accident din care a rezultat vătămarea corporală a sotie care se afla cu mine în mașină pe locul din ... (vezi toată discuția)
Accident pe trecerea de pietoni - rca-ul poate plati daunele? LAURENTZYU LAURENTZYU revin cu noi intrebari, legate de un nefericit eveniment. un individ a lovit-o pe logodnica mea pe trecerea de pietoni. a lovit-o destul de rau. in urma ... (vezi toată discuția)