Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident auto (tamponare din spate) cu victimă. Cum ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident auto (tamponare din spate) cu victimă. Cum îmi recuperez paguba?

Vreau sa stiu cum imi recuperez paguba in caz de accident si ce pasi trebuie sa fac
Manuela Rășină, administrator
Masina a fost declarata dauna totala de politie
In funcite de alcoolemia soferului vinovat si de cate zile de ingrijiri medicale vor fi constatate in cazul dvs prin CML dosarul penal va continua sau va fi data ordonanta de clasare.
In privinta demersurilor intreprinse la societatea de asigurari, aceste sunt corecte. Urmeaza evaluarea daunelor si propunerea de despagubire unde ar putea aparea probleme .
Asta am inteles ca o sa- mi ofere o suma mica fata de ceea reala,cum fac sa imi recuperez toata suma?
Ce societate de asigurari este in discutie ?
Vinovatul are Casco