Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Avem o casa si 250 m teren . Tata a decedat.Mama traieste. Noi sintem 6 frati Vrem sa dezbatem mostenirea. Dezbaterea mostenirii dupa tatal decedat se face pe 1/2 din casa si teren sau pe toata .De aceia intreb ca nu stiu sigur daca mamei cit e in viata ii revine sau nu 1/2 din ce a avut impreuna cu tata. Multumesc !!
~ Conținut șters la cerere ~