avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare sentință pensie alimentară din Spania
Discuție deschisă în Executare silită

Executare sentință pensie alimentară din Spania

Bună ziua,
Este posibilă executarea unei sentințe pronunțate în Spania, cu privire la plata unei pensii alimentare, dacă pârâtul nu s-a prezentat la proces și s-a judecat în lipsă? Deci nu i s-a dus la cunoștință nici sentința, nici ordinul de executare.
Sau este necesară mai întâi recunoașterea acesteia?

Alte discuții în legătură

Executare silita intracomunitara bsimonaioana bsimonaioana Bună ziua, Aveti idee despre procedura de executare silita, intracomunitara? Am de recuperat o suma destul de mare, provenita din neplata pensiei ... (vezi toată discuția)
Sentinta spaniola..si recunoasterea ei in romania ana s ana s am primit azi sentinta in care mi s-a acordat custodia fetitei cu dreptul de a calatori in afara Spaniei fara acordul tatalui si de a lua decizii referitoare ... (vezi toată discuția)
Divort Criss1985 Criss1985 Buna seara . As dori sa va fac o mica intrebare. Am fost casatorita cu un cetatean de origine turca, ne- am casatorit in Turcia dupa care am locuit in Spania ( ... (vezi toată discuția)