Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Intretinere la asociatia de proprietari neplatita
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Intretinere la asociatia de proprietari neplatita

Buna seara, am 2000 Ron intretinere neplatita, 4000 penalitati, 500 fond de reparatii si 300 penalitati la fondul de reparatii si platesc In fiecare luna 300 la intretinere, 100 la fond si 100 la penalitati . Se Poate sa fiu data in judecata? Multumesc
Cornel Vasile, Consilier juridic
250 intreetinerea pe luna si 100 penalitati

Victor Brosser a scris:

Cat reprezinta intretinerea pe luna , fara penalitati?

avem aici un studiu de caz artificial. De preferat o situatie reala.
In ritmul asta, o sa platiti intretinerea in 40 de luni!
Este foarte important ca suma pe care o platiti pentru intretinere sa fie mai mare decat intretinerea lunara, astfel se va diminua soldul la restante si penalitatea va fi din ce in ce mai mica.
Nu are rost sa va dea nimeni in judecata atata timp cat soldul dvs scade!
Vorbiti si cu presedintele asociatieie, explicatii situatia.