Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Cum poți să devii judecător in Romania daca ești ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Cum poți să devii judecător in Romania daca ești din Republica Moldova ?

Exista sanse sa devii judecător in Romania daca ești din Republica Moldova , vrei sa faci facultatea de drept din București și INM ? E mai bine sa faci liceul in Romania sau Republica Moldova ? E ok daca optezi pentru profilul filologie ? Trebuie neapărat sa deții pașaport român ?
ContSters469348, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~