Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Rectificare impozit
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Rectificare impozit

buna ziua! detin o proprietate al carei impozit figureaza eronat la primaria in a carei raza se afla imobilul. Dentin o hotarare data de judecatorie si o expertiza autorizata care constata suma datorata pentru impozit de aproximativ 5.000lei/9 ani, iar la primarie figureaza suma de aproximativ 9.0000lei/9 ani. chemarea in judecata a fost facuta de mine, si castigata.
Pot obtine rectificare impozitului fara o noua judecata?
Institutia competenta in aceasta situatie este Curtea de Conturi?
george-neagu, moderator
instiintati primaria despre hotararea judecatoreasca