Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru unic de control
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru unic de control

Am facut un pfa,obiect de activitate transport persoane, uber.
Cand am luat certificatul de inregistrare in scopuri tva am intrebat de unde cumpar registru unic de control mi a spus inspectorul ca este optional si ca nu este obligatoriu.Am spus ca as dori sa l am si mi a spus ca pe un caiet studentesc sa l completez.
Ma puteti lamuri cum este legal sau de unde l cumpar din moment ce inspectorul mi a spus ca nu mi trebuie.
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~