avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru unic de control
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru unic de control

Am facut un pfa,obiect de activitate transport persoane, uber.
Cand am luat certificatul de inregistrare in scopuri tva am intrebat de unde cumpar registru unic de control mi a spus inspectorul ca este optional si ca nu este obligatoriu.Am spus ca as dori sa l am si mi a spus ca pe un caiet studentesc sa l completez.
Ma puteti lamuri cum este legal sau de unde l cumpar din moment ce inspectorul mi a spus ca nu mi trebuie.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: grigpancu , utilizator 00:56, 13 Iunie 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registru unic de control pfa Cristian 01 Cristian 01 Este obligatoriu registru unic de control la un pfa cu activitate taxi ? Eu stiam ca nu si acum cand am dat drumu la activitate si am fiscalizat casa de ... (vezi toată discuția)
Registru unic de control pfa cdinuta cdinuta Buna ziua, Va scriu pentru a afla obligativitatea detinerii registrului unic de control. Am fost la anaf sector 4 si doamna de la ghiseu a zis ca pentru PFA ... (vezi toată discuția)
Pfa norma de venit,neplatitor de tva,ce registre imi trebuie??? suciugeorgeta suciugeorgeta Mi-am facut un Pfa cod 9602,servicii de cosmetica,am optat pentru norma de venit,neplatitor de tva , ce registre trebuie sa completez?? Am luat si casa de ... (vezi toată discuția)