Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Neacordarea de prioritate
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Neacordarea de prioritate

Buna ziua.
Am trecut printr_o intersecție unde trebuia sa cedez trecerea....conducătorul cu prioritate mi_a facut semn sa trec...si am trecut...hop...ma oprit poliția...m_au filmat si au spus că tre sa imi dea amenda si sa imi suspende permisul 30 zile...ca au filmare si nu au ce mai face...vreau sa fac contestație...cum fac??ce șanse am?clar...omul ma lasat sa trec...am scris acest lucru la obiectiuni..dacă eram mai inspirată mergeam la om sa il aduc martor
irina_iris_20, utilizator
ma poate ajuta cineva?cum sa procedez?
multumesc