avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Mama minoră, părinții acesteia locuiesc în România
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Mama minoră, părinții acesteia locuiesc în România

Bună ziua,
Știe cineva daca o fată minoră (17 ani), care naște în străinătate, poate înscrie copilul fără consimțământul părinților ei, care locuiesc în România.
Precizez că tatăl nou-născutului recunoaște copilul și este major.
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: MihailZC , utilizator 13:23, 22 Iunie 2018
Despre ce stat vorbim? Tatal are rezidenta in statul respectiv?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adoptie cristinamircea cristinamircea buna ziua. va deranjez cu o intrebare. sotul meu a avut o aventura cu o tanara de 17 ani si jumatate in urma careia in luna nov va rezulta un copil. tanara nu ... (vezi toată discuția)
Pasaport romanesc pentru minor cetatean roman, tata cetatean strain cocagh cocagh Copilul cetatean roman, domiciliul in Romania, aflat de la nastere in custodia mamei, nascut in afara casatoriei, recunoscut in Romania pe cale judecatoreasca, ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. am și eu nevoie de ajutorul dumneavoastră.eu din anul 2011 nu mai locuiesc ... Inka75 Inka75 Bună Am și eu o problemă. Eu din anul 2011 nu mai locuiesc cu primul meu soț. După doi ani am cunoscut alt bărbat care ulterior a devenit soțul meu. ... (vezi toată discuția)