Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Mama minoră, părinții acesteia locuiesc în România
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Mama minoră, părinții acesteia locuiesc în România

Bună ziua,
Știe cineva daca o fată minoră (17 ani), care naște în străinătate, poate înscrie copilul fără consimțământul părinților ei, care locuiesc în România.
Precizez că tatăl nou-născutului recunoaște copilul și este major.
Mulțumesc!
Despre ce stat vorbim? Tatal are rezidenta in statul respectiv?