avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA in Romania, Rezidenta in Germania
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA in Romania, Rezidenta in Germania

Buna, as dori sa aflu niste informatii in legatura cu PFA/SRL.
Situatia mea e urmatoarea, sunt rezident in Germania, lucrez in Germania angajat la o companie Germana. Pe langa jobul meu, as dori sa lucrez ca si freelancer si sa pot factura clienti pe un PFA sau SRL. Ideea mea e sa deschid un PFA in Romania si sa facturez pe el.
Intrebarea mea e daca pot sa lucrez ca PFA din Romania din moment ce am rezidenta in Germania?
Daca nu se poate cu PFA, atunci s-ar putea cu SRL?

Multumesc

Alte discuții în legătură

Activitatea angajatului unui srl romanesc in germania weirded weirded Buna ziua. As vrea sa va supun atentiei o dilema in care m-am regasit recent, dupa cum urmeaza: Sunt administratorul si unicul angajat al unui SRL(imm, ... (vezi toată discuția)
Pot lucra ca freelancer din romania pentru o firma din germania? Mimisiku Mimisiku Buna ziua, am nevoie de asistenta in urmatoarea situatie: Mi s-a oferit posibilitatea de a lucra cu o companie germana in domeniul publishing (jurnalism). ... (vezi toată discuția)
Munca in germania epoxid epoxid Salut, am nevoie de un sfat (sau mai multe) pertinent pentru situatia in care ma aflu. 1. Am fost selectat sa lucrez pentru o companie germana in ... (vezi toată discuția)