Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie

Bună ziua. Luna trecuta mi.am dat demisia de la fostul loc de munca. Am făcut o cerere de demisie fără preaviz și pe data de 10 a acestei luni trebuie sa primesc salariul. Ei mi.au zis sa vin sa fac lichidarea în decursul acestei săptămâni dar demisia cu acordul părților a fost încheiată cu data de 29.08.18. E posibil sa nu îmi bage salariul aferent lunii trecute pana nu fac lichidarea?
Zoom93, utilizator
Puteti avea o sansa de recuperare , daca depuneti o astfel de sesizare la ITM.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va mulțumesc frumos!!