Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie întreținere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie întreținere

Bună ziua. În condițiile în care conform legii, pensia de întreținere se calculează din veniturile cu caracter permanent și nu din cele cu caracter ocazional, de ce instanța a cerut angajatorului venitul net lunar pentru ultimele șase luni, venit în care intră și prime, bonuri de masă, ore suplimentare? Pot fi reținuți bani și din astfel de bonificate?
Buna ziua,
VENIT NET deci toate veniturile NETE.
Asa se calculeaza pensia.
Nu sunt incluse veniturile ocazionale.
Vedeti si explicatia mai jos.
[ link extern ] /