avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SPOR 01.01.2018 IN SISTEMUL BUGETAR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SPOR 01.01.2018 IN SISTEMUL BUGETAR

In legea 153/2017 Art. 38 alin. (3) lit. a) prevede că, în anul 2018, salariile de
bază au fost majorate cu 25% față de salariile de bază avute în luna decembrie 2017 cu același procent fiind majorat și cuantumul sporurilor. Daca la 31.12.2017 salariul meu a fost 2000 ron iar sporul 15% care va fi noul meu salar si noul meu spor din 01.01.2018
Ultima modificare: Joi, 29 Noiembrie 2018
pap, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:19, 29 Noiembrie 2018
Intrebati pe cei care nu au respectat legea ...legea prevede multe , dar nu sunt aplicabile....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 153/2017 tanta.andone@yahoo.com tanta.andone@yahoo.com Buna ziua .As dori sa stiu daca ptr.bibliotecari comunali incepind cu data de 1 iulie sa acordat odata cu personalul din administratie marire salariala sau se ... (vezi toată discuția)
Salariul minim 1900 lei - cuprinde si majorarea de 25%, care se aplica de la 01.01.2018 ? oanaportar oanaportar Buna ziua ! Va rof frumos sa ma ajutati sa inteleg: - daca salariului de bază minim brut pe ţară garantat în plată de 1900 lei care se va acorda ... (vezi toată discuția)
Ce articol de lege se aplică în cazul de faţă pentru acordarea dreptului salarial ? oanaportar oanaportar Bună seara ! Vă rog mult de tot să mă ajutaţi cu un răspuns cu privire la următoarea problemă: În urma unui examen de promovare în grad ... (vezi toată discuția)