Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune începută în noiembrie, nefinalizată în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune începută în noiembrie, nefinalizată în decembrie. Trebuie să ne mutăm în instanță?

Daca o succesiune a fost inceputa la notar in 20 noiembrie dar nefinalizata pana la 21 decembrie (deoarece ANAF nu a binevoit sa trimita adeverinta catre notariat desi aceasta a fost ceruta de aproape o luna), trebuie acum sa ne mutam la instanta judecatoreasca ???
Manuela Rășină, administrator
Nu. Mai așteptați, poate vine in ianuarie.
Nu e ca la instanță durează mai puțin....
Multumesc pt sfat. Craciun fericit !
Eu am mers personal la Anaf pt a solicita si după aceea pt a ridica adeverința pt tatăl meu. Apoi am dus-o la notar. Rapid și eficient.
Depinde de Anaf.
In unele localități nu eliberează decât notarului și în nici un caz pe loc.