avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Calatoria minorului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Calatoria minorului

Bună ziua am un baeat de 10 ani care poarta numele tatalui doar ca copilul e cu mine in italia e aici la scoala,are resedinta aici e nascut in italia eu cu tatal copilului nu am fost casatoriti as putea merge cu copilul in Romania si sa ma intorc inapoi in italia fara procura de la tatal lui mentionez ca are si certificat de nastere italian.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:20, 15 Ianuarie 2019
Păi...legea s-a dat crezând că suntem in schengen...fara sa fim.si fără să se știe cand vom intra...
De fapt, asta spun eu de prin 2012....
Este foarte greu să gândești dar e ceva fără de valoare în România considerat asa ceva...
Nimeni nu da doi bani pe gândire...

Asta e lipsa de gândire ă legiuitorului roman ...fara sa gândească ceea ce ii este potrivnic datorită corupției...
Ultima modificare: Marți, 15 Ianuarie 2019
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Passapoarte Wawelena Wawelena Buna seara am si eu o intrebare va rog frumos!! Daca o familie de romani sunt stabiliti in Italia, avand un copil minor,, o fetita de 10 ani!! Daca mama vrea ... (vezi toată discuția)
Intoarcere cu minorul în țara de domiciliu CRISSTINEL1 CRISSTINEL1 Buna ziua, având domiciliul în străinătate,(înscris pe pasaport) , pentru intoarcerea la domiciliul strain , soția mai are nevoie de procura pentru a ... (vezi toată discuția)
Poate fi adus de bunici un copil cu pașaport britanic din românia în uk fără procura de la părinți? Silvia.M Silvia.M Bună ziua. Poate fi adus un copil de 2 ani, cu pașaport britanic, însoțit de bunici, dar fără procura, din România în Anglia? Sau se poate face o ... (vezi toată discuția)