Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Calatoria minorului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Calatoria minorului

Bună ziua am un baeat de 10 ani care poarta numele tatalui doar ca copilul e cu mine in italia e aici la scoala,are resedinta aici e nascut in italia eu cu tatal copilului nu am fost casatoriti as putea merge cu copilul in Romania si sa ma intorc inapoi in italia fara procura de la tatal lui mentionez ca are si certificat de nastere italian.
Păi...legea s-a dat crezând că suntem in schengen...fara sa fim.si fără să se știe cand vom intra...
De fapt, asta spun eu de prin 2012....
Este foarte greu să gândești dar e ceva fără de valoare în România considerat asa ceva...
Nimeni nu da doi bani pe gândire...

Asta e lipsa de gândire ă legiuitorului roman ...fara sa gândească ceea ce ii este potrivnic datorită corupției...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat