Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Este legal??
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Este legal??

Fostul concubin cu care am fetita in varsta de 6 ani acum.A facut demersurile de a lua alocatia in Germania unde lucreaza.Eu iau alocatie aici in Romania,nu am fost casatoriti.Fetita nu a primit de la el nimic.L-am parasit pe fostul din cauza ca juca jocuri de noroc si era un consumator de alcool nu mai spun de violenta fizica asupra mea.El plecand in Germania cand copila avea un an.Stiu de la el ca ia alocatie de acolo.Este legal? Ce proceduri trebuie sa fac eu ca sa i se sisteze aceasta alocatie? pt ca nu vad nici un scop ca el sa beneficieze de acesti banuti.Tin sa va spun ca,fetitei nu ia dat nici un banut nici alte lucruri nici pensie alimentara.
AS MAI DORI SA STIU CUM POT SCOATE FETITA DE PE NUMELE LUI DACA EL NU VREA SA IMI DEA SEMNATURA?? EU SUNT CASATORITA DE 4 ANI.
Puteti pretinde in instanta de la tata sa trimita banii de alocatie, asta puteti face.