Forum Discuţii juridice Executare silită contestare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

contestare executare silita

cum si in cit timp se poate contesta o executare silita?am o poprire pe salariu din octombrie 2018 pentru un credit bancar facut in 2005 si o sentinta de executare silita din 2014 de care am aflat acum o data cu poprirea.multumesc
-mentionez ca e un credit la care am platit o singura rata in 2005 ,deoarece am fost plecat diun tara o perioada mai lunga,in tot acest timp nu am primit nici o notificare si nici acum cind m-am trezit cu poprirea
alexmen, utilizator
pai.. n-a prea respectat termenul,au fost 20 de zile,an e-mailul prin care am cerut actele si chitanta care mi-a dat cind am ridicat actele conf.programarii,in rest vorbe ca nu e disponibil ca e colo ba dincolo ba o sedinta,ba o executare,deci am dovezi ca nu arespectat termenul,asa ca ce pot face?
Ce termen nu a respectat ? executorul nu e la cheremul dvs.

pentru ca nu l-am facut eu,e un fals,am aflart de el acum cind am primit acea incheiere,

Si cand ati aflat ati depus plangere la politie ?
Contestatie la titlu puteti face oricand, nu aveti un termen.