Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Magazin online cu medicamente naturale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Magazin online cu medicamente naturale

As putea vinde medicamente naturale fara OTC-uri online ? Mă interesează doar online.. fara să am un spatiu special...
Care sunt actele necesare pentru aceasta afacere ?
Am nevoie de o anumită autorizatie?
Ce forma de organizare sa aleg PFA sau SRL ? Îmi trebuie casa de marcat ?
din ce scrieti, nu prea aveti idee de distributie. stocurile se vor aduna. peste weekend sau de black friday). veti avea retururi (in comertul online cumparatorul are voie sa se razgandeasca fara sa va dea nici o explicatie), etc., etc. ceea ce vreti sa faceti se cheama servicii de intermediere, daca aveti un atu in mana
adriandimitriu, utilizator
Da, sunt conștientă că nu am idee de distribuție, și afacerea in sine, de aceea sunt pe acest site,, Sunt la început și nu am habar despre ce trebuie sa fac, să am ( legal) pentru a vinde pe internet suplimente , cosmetice, vitamine , minerale etc. Momentan lucrez într-un o farmacie ca asistenta si am anumite cunoștințe referitor la pacienți, nevoile lor și produsele mai sus menționate .
Atuul meu in cazul de față ar fi posibilitatea de a deschide un magazin online, foarte ieftin, diferit ca prezentare și conținut, de ceea ce este online la categoria suplimente, unde sa atrag clientii prin metode de consultanta, de unde clientul dorește achiziționarea unui produs pe care eu sa i-l pot livra într-o perioadă cât mai scurta de timp maxim 3-4 zile ..
Adrian Dimitriu a scris:

din ce scrieti, nu prea aveti idee de distributie. stocurile se vor aduna. peste weekend sau de black friday). veti avea retururi (in comertul online cumparatorul are voie sa se razgandeasca fara sa va dea nici o explicatie), etc., etc. ceea ce vreti sa faceti se cheama servicii de intermediere, daca aveti un atu in mana

va urez succes. cand veti mai avea intrebari poate veti gasi si aici raspunsurile corecte.