Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Redobândirea
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Redobândirea

daca mi-a fost reţinut permisul pentru dosar penal, pana la soluţionarea cauzei, si am primit sentita de interzicere a dreptului de a conduce un an de la pronunţarea sentinţei, cum i l pot redobândi?(cauza a fost conducere sub influenta alcoolului cu accident si victima, sentința 8 luni, cu suspendare și supraveghere, am parcurs toate condițiile impuse si am ieșit din perioada de supraveghere)
daca ai fost condamnat permisul se anuleaza
trebuie sa dai iar