Forum Discuţii juridice Traduceri Examen traducãtor - Utilizarea dictionarelor bilingve ...
Discuție deschisă în Traduceri

Examen traducãtor - Utilizarea dictionarelor bilingve tiparite si sugestii subiecte examen

buna ziua!
m-am hotarat de curand sa dau examenul de traducator engleza/italiana la MCC si multe informatii le-am gasit pe acest forum dar as avea o nelamurire:am inteles ca la examen este permisa folosirea dictionarelor. ce fel de dictionar trebuie sa fie?de tip DEX sau...?!
Bună ziua,
Vă rog mult, dacă e posibil și aveți disponibilitatea, să îmi trimiteti si mie modele de subiecte pentru examenul de traducător autorizat pentru limba engleză pe domeniul juridic (traducere și retroversiune). Emailul este bugnaroana@gmail.com.
Vă mulțumesc frumos pentru sprijinul acordat atât mie cât și celor care au apelat la dumneavoastră înaintea mea !
Toate cele bune!
Cu stimă,
Oana
oanabugnar, utilizator