Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort-program de vizita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort-program de vizita

buna ziua
in urma divortului s-a emis o hotarare care nu este definitiva, astfel
- custodie comuna pt minor (intretinere, educatie, conditii de trai)
-domiciliul stabil la mama
- fara program de vizita pt tata
- tatal sa plateasca pensie alimentara
Ce drept de vizita are tatal? poate sa minorul oricand si la orice ora vrea tatal, sa tina minorul la el cat vrea, sa plece cu el fara sa anunte mama?
Măriuca, în apel cereţi autoritate părintească unică, tocmai pe considerentele din mesajul prezentat de moderator mai sus. În ce priveşte programul de vizită al tatălui, faceţi-i câteva invitaţii să vadă copilul, precizaţi perioada şi intervalul, aşteptai răspunsul şi scrieţi feed-back, astea pentru a avea dovezi că nu limitaţi accesul domnului la copil. În rest, vă vedeţi de viaţă.