Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum imi pot gasi sora data spre adoptie ?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum imi pot gasi sora data spre adoptie ?

Cum imi pot gasi sora data spre adoptie la nastere? Cunosc locul data nasteri si numele tatalui adoptiv.
Mentionez faptul ca este vorba de un copil minor inca, 11 ani mai exact.
Tatal meu a decedat cu 5 zile inainte de nasterea ei iar mama mea a renuntat la absolut orice drept asupra copilului.
Este posibil ca familia adoptiva sa nu vrea sa dam de ea, in cazul acesta eu ca sora pot face ceva pe cale legala ? Bun mama a renuntat la ea dar eu ca si sora nu am nici un drept de legatura cu sora mea ? Va multumesc !
Încercați să o găsiți cu ajutorul unui detectiv particular.
Eu mă aflu într-un centru de plasament în momentul de față și cei de aici nu prea se ocupă.Iam rugat dacă îmi pot face legătura cu ea, mi-au spus că da în curând și a trecut aproape un an...

Dapix a scris:

Încercați să o găsiți cu ajutorul unui detectiv particular.